כאבים בברך שמאל בעיקר בעלייה במדרגות, כיפוף חזק, קפיצות

by מיכאל @, Friday, January 26, 2018, 21:35 (2272 days ago)

שלום רב, אני משחק כדורסל שנים, לאחרונה חשתי כאבים בברך שמאל ועשיתי בדיקת MRI שתוצאותיה:

-הודגמו אותות תקינים ממח העצם, ללא עדות לשברים בצקות או אוסטיאונקרוזיס.
-הרצועות הצולבות והרצועות הקולטרליות הודגמו תקינות.
-מודגם אות חריג הוריזונטלי מינימאלי בהיקף הקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי אשר אינו מערב את המשטחים הפירקיים כך שאינו מוגדר כקרע.
-המניסקוס הלטרלי מודגם תקין.
-המנגנון המיישר מודגם תקין.
-סחוס הפיקה שמור.
-הודגם נוזל תוך פירקי בכמות קטנה , ללא עדות ליצירת ציסטה פופליטיאלית .
-לסיכום: ללא ממצא חריג משמעותי.

1.הבנתי שיש לי קרע במיניסקוס. האם זהו קרע חלקי או מלא? מה עלי לעשות? ניתוח? פיזיוטרפיה? לתת לברך לנח ולהשתקם? בגדול אין לי כאבים יותר מדי, רק כשקופץ יותר מדי. יכול לרוץ נניח שעות במישור ללא כאבים...
2. קורה שהברך כאילו ננעלת ואז צריך לשחק איתה כדי לעשות "קליק" ולשחרר אותה
3. האם המיניסקוס יכול להתאחות עם הזמן?

תודה רבה על התשובה :)

כאבים בברך שמאל בעיקר בעלייה במדרגות, כיפוף חזק, קפיצות

by ערן רשף, Sunday, January 28, 2018, 09:46 (2270 days ago) @ מיכאל

קשה לתת לך תשובה חד משמעית בנושא. ברמת העקרון, קרע מזערי במיוחד בקרן האחורית של המניסקוס המדיאלי, לא חייב בהכרח להפיק כאבים או לעורר חוסר יציבות. מצד שני התלונות של "ברך נתקעת" די מתיישב עם הנחת יסוד של קרע במניסקוס. צריך לשבת, לשוחח ולשמוע את כל התמונה כולל פציעות קודמות אם היו ומה מטרות הטיפול הסופיות.

בהתאם לממצאים השוליים למדי בבדיקת ההדמיה שלך, הייתי מציע לך להתחיל תהליך של טיפול ובקרה בפיזיותרפיה לפני שאתה בכלל שוקל ניתוח. ניתוח מבצעים כשיש לפחות ממצאים משמעותיים בבדיקת ההדמיה (אחרת אין מה לנתח בדיוק. לא "מנתחים" כאב או חוסר יציבות).

אני מדבר על טיפולים מנואליים, תרגילי ייצוב הברך, ניתוח דפוס התנועה שלך ועבודה לפי תכנית מסודרת (לא סתם תרגילי סקוואט, מכרעים או תרגילי חדר כושר סטנדרטיי).

בהצלחה

RSS Feed of thread