לאחר צילום mri לקרסול .

by שי @, Thursday, July 07, 2016, 19:23 (2844 days ago)

שלום שנה וחודשים לאחר שבר ללא תזוזה בטלוס לאחר המשך כאבים תתי פריקה ספונטניים ורגישות בקרסול נשלחתי לבצע צילום mri ולהלן התוצאות העיקריות:
1.נוזל בכמות מועטה בהיקף גיד הטיביאליס האחורי. ללא שינויים טנדינוטים משמעותיים לאורכו.
2.קים אוס נביקולרי אקססורי . בצקת קלה מאד של לשד העצם בו.
3.הרצועה הדלטואידית מעט בצקתית ובלתי סדירה. ללא קרע מלא.
אשמח לדעת מה המשמעות באופן כללי של התוצאה? ומה זה אומר ללא קרע מלא שיש קרע חלקי? ומה הטיפול המומלץ?
תודה מראש.

לאחר צילום mri לקרסול .

by ערן רשף, Friday, July 08, 2016, 08:59 (2843 days ago) @ שי

אני מניח מהתוצאות שהפריקות החוזרות שאתה עובר הן החלק הפנימי של הקרסול. הMRI מציג מהי התגובה של הגוף לעומס שמופעל על החלק המדיאלי של הקרסול שלך- בצקת ונוזלים באגידים והרצועות שנמצאות בחלק המדיאלי של הקרסול.

אבחנה לא מתבצעת רק על סמך בדיקת הדמייה כמו MRI. אתה עברת בכלל טיפולי פיזיותרפיה? צריך לבדוק את שיווי המשקל שלך והיכולת שלך לייצב את הקרסול בצורה אקטיבית ועפ״י הממצאים לבנות לך תכנית טיפול ואימון בהתאם.

איפה ראית קרע חלקי?

לאחר צילום mri לקרסול .

by ערן רשף, Friday, July 08, 2016, 09:01 (2843 days ago) @ ערן רשף

תתי הפריקות שאתה עובר בחלק המדיאלי של הקרסול יוצרים מתיחה שגורמת לקרעים חלקיים/ מלאים ברצועה שאמורה לבלום את הפריקה.

לאחר צילום mri לקרסול .

by שי, Friday, July 08, 2016, 11:54 (2843 days ago) @ ערן רשף

עברתי פזיותרפיה חצי שנה .
הקטע הוא שהתתי פריקות הולכות ומחמירות בחודשים האחרונים.
לשאלתך הממצא mri אומר ללא קרע מלא אז אני שאלתי האם זה אומר שיש קרע חלקי?

תודה על העזרה.
כמו כן אשמח לדעת על מה אתה ממליץ במיוחד שאני שנה וחודשיים לאחר השבר ולאחר פזיותרפיה ממושכת של כחצי שנה (חלף חצי שנה מאז הטיפול האחרון).

לאחר צילום mri לקרסול .

by ערן רשף, Saturday, July 09, 2016, 08:17 (2842 days ago) @ שי

תתי פריקות גורמות למתיחות ברצועות שמייצבות את המפרק, במקרה שלך הרצועה הדלטואידית והרצועות המדיאליות של הקרסול כך שהגיוני שמרוב מתיחות חוזרות נוצרים קרעים חלקיים.

אני לא יודע מה עשית בפיזיותרפיה אז אני לא יודע מה אולי פוספס בשיקום שלך. בגלל זה צריך לבדוק את מערך התנועה שלך. יכול להיות (וזו רק הנחה אחת) שבגלל חולשה בכלל בשרירי הישבן, אתה לא מצליח לייצב את האגן שלך ומכך ניתן להסיק שהברך קורסת פנימה ואז גם הקרסול ומשם נוצרת שוב מתיחה. תוסיף לזה את ההנחה שכנראה הרצועות בקרסול גם איבדו את היכולת שלהן לייצב את הקרסול ואז ניתן להסיק שהרבה יותר קל לך להגיע למצב של פריקה.

לדעתי צריך להמשיך עם טיפולי הפיזיותרפיה תוך בדיקה קודם כל של שרשרת התנועה שלך מהאגן עד הקרסול, לחזק איפה שצריך, לשחרר שרירים מכווצים שלא מצליחים לייצב אקטיבית ולבדוק שוב בתום ותו״כ התהליך. כמו כן לבדוק עיבוי ברקמות הfasica שגם יכולה להפריע לתהליך החלמה תקין. זה גם ניתן לבדוק בטיפולי פיזיותרפיה.

אשמח להיפגש איתך ולבדוק את הנושא

RSS Feed of thread