יציבה מעופפת ושרירי הגב

by hadarmo2, Wednesday, June 22, 2016, 12:21 (2859 days ago)

שלום רב,
כשנמצאים ביציבה מכופפת-שהכתפיים עגולות פנימה והגב עגול והעיקול הטבעי של עמוד השדרה לא נמצא-נאם זה כורם לשרירי הגב להתכווץ או להתמתח?
פוזיציה מעוגלת נראה לי הגיוני שהשרירים בגב דווקא נמתחים ולא מתכווצים...
האם זה נכון? -אני יודע שאם השריר מתכווץ מדי מופיע כאב כי זה לוחץ על כלי הדם והעצבים ,אך אם הוא מתארך למה שיופיע כאב?
תודה רבה

יציבה מעופפת ושרירי הגב

by ערן רשף, Wednesday, June 22, 2016, 15:56 (2859 days ago) @ hadarmo2

בישיבה שפופה השרירים נמתחים בכיווץ אקצנטרי. הם פועלים בכיווץ מוארך ומונעים ממך מליפול קדימה. לדוגמא אם תיקח את שריר הביספס שלך. אחוז במשהו כבד וישר את המרפק באיטיות. השריר עדיין מתכווץ למרות שהוא גם נמתח ומונע מהיד ליפול. אותו דבר קורה גם בישיבה שפופה עם שרירי השכמות האחוריים שלך וזוקפי הגב שלך.
אני לא כל כך מבין את הקשר ללחץ על כלי הדם והעצבים. אוכל לומר לך זאת- שרירים שנמצאים בכיווץ אקצנטרי סטטי (לדוגמא ישיבה שפופה) מתחילים לפתח נקודות טריגר שהינן נקודות כיווץ פנימיות בתוך השריר עצמו. אלו הן נקודות שלא מקבלות אספקת דם, "תוקעות" את השריר במצב כיווץ, גורמות לחולשה ומגבלה בתנועה ומושכות את רקמת הfascia ובכך גורמות לכאבים ו/או הקרנה

יציבה מכופפת ושרירי הגב

by hadarmo2, Thursday, June 23, 2016, 10:50 (2858 days ago) @ ערן רשף

תודה רבה על התשובה המפורטת-אז עפ הבנתי כשהישיבה שפופה זה לא בעצם שהשרירים המסויימים מתכווצים ואז זה לוחץ על העצב או כלי הדם (ככה פשוט הסבירו לי...),אלא ש=זה יוצר נקודות טריגר והFASCIA שנמתחת היא זו שיוצרת את הכאב?
-האם גם כשבישיבה נכונה עדיין יש איזזשהוא כיווץ של השרירים אורכי הגב, הPSOAS ושרירי הבטן,וזה למה תנועה היא הכרחית גם בישיבה?
אם כן-האם זה אומר שככך שהשרירים חזקים יותר יחד עם יציבה נכונה כך הכאב (שהוא בלתי נמנע) יופיע לאחר זמן ממושך יותר?
תודה רבה רבה

יציבה מכופפת ושרירי הגב

by ערן רשף, Saturday, June 25, 2016, 07:38 (2856 days ago) @ hadarmo2

החלק הראשון של שאלתך- כן. הכאב מגיע מהfascia ותהליכים עצביים מסויימים.
ברור שזוקפי הגב והפסואס עובדים במהלך ישיבה. לגבי תנועה בישיבה- לא הבנתי אותך.
כאב הוא בלתי נמנע? והשרירים חזקים יותר עם יציבה נכונה? אני מצטער אבל אני לא מבין את השאלה

יציבה מכופפת ושרירי הגב

by hadarmo2, Saturday, June 25, 2016, 22:22 (2856 days ago) @ ערן רשף

הבהרה לשאלה -התכוונתי שהאם גם אם יציבה נכונה ושרירים שמאוזנים נכון מבחינת חוזקם ,האם אחרי ישיבה או עמידה מרובה כאב יופיע ,לא משנה עד כמה השירים חזקים ,יחד עם יציבה נכונה...?
-אם כאב הוא בלתי נמנע לאחר זמן מה,האם זה נכון,שככל שהשרירים חזקים יותר (עם יציבה נכונה),כך זמן העמידה או הישיבה ארוכים יותר,מאשר אדם שיש לו שרירים חלשים יותר (עם יציבה נכונה)
מקווה שהסברתי טוב
תודה

יציבה מכופפת ושרירי הגב

by ערן רשף, Sunday, June 26, 2016, 13:18 (2855 days ago) @ hadarmo2

כאב הוא סימן לכך שאיזור מסויים/ רקמה מסויימת מועמסים יתר על המידה. כל פציעה/ עומס יתר באשר הוא, נובע מחוסר איזון בין העומס לבין היכולת של הרקמה לשאת את אותו עומס. אם, כפי שציינת, כל השרירים חזקים מספיק בכדי לשמר יציבה נכונה, נשמרת ארגונומיה נכונה באשר למיקום מסך, מקלדת וכדומה, אין שום סיבה שיופיעו כאבים תוך זמן מסויים. אם אנחנו מדברים על חצי שעה ישיבה או 10 שעות ישיבה רצופה, זה כמובן תלוי ביכולת של הגוף לשמר יציבה מסויימת למשך פרק זמן מסויים.

מצד שני, בכל אופן רצוי לקום ולנוע לפחות כל שעה עגולה וזה מסיבות של זרימת דם, תנועת הfascia, מערכת עצבים ועד

יציבה מכופפת ושרירי הגב

by hadarmo2, Wednesday, June 29, 2016, 21:57 (2852 days ago) @ ערן רשף

תודה רבה על התשובה.

RSS Feed of thread