שחזור רצועות ACL

by אלעד @, Tuesday, August 30, 2011, 23:56 (4616 days ago)

עברתי ניתוח לשחזור הרצועות אני כרגע 48 שעות לאחר מכן.
הבנתי שההחלמה לוקחת בסביבות החצי שנה , יש אפשרות לחזור לכושר משחק ( כדורגל ) תוך שנה ?
אין לי בעייה של זמן אני מתכוון לעבוד באינטנסיביות מלאה .
בנוסף ביום יום עד הביקורת שתיהיה עוד שבועיים אני צריך להמשיך להסתובב עם הסד או שחובה רק בלילה?

תודה רבה

שחזור רצועות ACL

by ערן רשף, Wednesday, August 31, 2011, 12:00 (4616 days ago) @ אלעד

עם הסד צריך להסתובב גם במשך היום עד אשר יהיה לך יישור ברך אקטיבי מלא (או לפחות קרוב לכך). מטרת הסד היא למנוע \"טריקה\" של הברך לאחור ובכך לסכן את השתל. ככל שתתקדם בשיקום ושריר הארבע ראשי יתחזק, תוכל להוריד את הסד בתיאום עם הפיזיותרפיסט שלך. זה יכול לקחת עד חודש בד\"כ אבל הרבה פעמים גם פחות מכך.

לגבי תקופת ההחלמה, היא אכן אורכת בין חצי שנה-8 חודשים אם הכל מתנהל כמו שצריך. השיקום בד\"כ הוא ע\"ב 3 מפגשים בשבוע למשך 3-4 חודשים ואז ירידה בתדירות לפעם בשבוע (אם קצב ההתקדמות מספק).

אם השיקום יצליח, אין מניעה לחזור בהדרגה לספורט מגע כמו כדורגל אך כמובן אחוזי ההצלחה של שיקום צולבת לא עומדים על 100% ותמיד יש סיכון למתיחה או קריעה של השתל (תלוי באינטנסיביות של הטראומה או בפקטורים אחרים). יחד עם זאת סיכויי ההצלחה גבוהים וטובים ואם אתה נחוש לחזור לספורט ומוכן להשקיע זמן ואנרגיה בשיקום אני מקווה שהכל יסתדר לטובה. :-)
בהצלחה

שחזור רצועות ACL

by ערן רשף, Wednesday, August 31, 2011, 12:02 (4616 days ago) @ ערן רשף

עברת במקרה את הניתוח בירושלים בהדסה?

שחזור רצועות ACL

by אלעד, Wednesday, August 31, 2011, 12:59 (4616 days ago) @ ערן רשף

לא עברתי בתל השומר אצל ד\"ר גדעון בורשטיין אם אתה מכיר .

ותודה רבה על התשובה !!

עוד משהו קטן , יש פעמים שאני שאני קם לשירותים ולא לוקח קביים אני מצליח לכת עם הסד זה בסדר או שאני מעמיס על הרגל יותר מדיי?

שחזור רצועות ACL

by ערן רשף, Thursday, September 01, 2011, 18:35 (4615 days ago) @ אלעד

מכיר אותו. פשוט בהדסה בירושלים נהוג לתת את הסד אחרי ניתוח. בשאר המקומות בארץ ובמיוחד במרכז זה פחות מקובל אבל זה לא משנה לכאן או לכאן, זו פשוט הבדל בגישה. אם אתה לא מרגיש כאבים מיוחדים או חוסר יציבות משמעותי בלי הסד כשאתה קם (מעבר לנורמל) אני לא חושב שצריכה להיות בעיה. השבועיים הראשונים הם בד\"כ כאובים, מוגבלים בצורה משמעותית. עם תחילת הפיזיותרפיה אני בטוח (או לפחות מקווה שתרגיש הרבה יותר טוב)

בהצלחה

שחזור רצועות ACL

by אלעד, Saturday, September 03, 2011, 01:45 (4613 days ago) @ ערן רשף

ערן תודה רבה להתייחסות.
וכן חוץ מלקוות ולעבוד קשה אין הרבה מה לעשות.

אני בדיוק התחלתי ללמוד במטרה לעבור לקולג בארה\"ב על מלגת כדורגל ככה שיש לי עד בערך יוני של שנה הבאה לחזור לכושר שיא , נקווה שהכל יעבור כמו התוכניות.

בכל מקרה תודה רבה על הרצינות .

RSS Feed of thread