ניתוח ACL

by שי, Saturday, May 21, 2011, 08:21 (4718 days ago)

הי ערן

כמה זמן אחרי ניתוח ACL אפשר להתחיל פיזיותרפיה? כמו כן כמה זמן פחות או יותר לוקח השיקום? אמרו לי שבסביבות שנה? אני אמור להיכנס לניתוח עוד שבוע.

תודה

ניתוח ACL

by ערן רשף, Saturday, May 21, 2011, 14:27 (4718 days ago) @ שי

קודם כל אני בהלם שהמנתח שלך לא ישב איתך והסביר לך את הדברים האלה לפני שהוא קבע לך תור לניתוח.
בכל מקרה, את השיקום מתחילים בד\"כ כשבועיים אחרי הניתוח, הוא אורך בין 5-8 חודשים אם אין סיבוכים חריגים והכל מתנהל כשורה. השיקום הוא אינטנסיבי ומצריך הרבה כוחות פיזיים ומנטליים. אתה תצטרך להיפגש עם פיזיותרפיסט בין 2-3 פעמים בשבוע למשך כ3 חודשים ואז בהדרגה כשהמצב הולך ומשתפר לרדת ל1-2 בשבוע, תצטרך לעשות הרבה תרגילים בבית, פילאטיס ועוד.

בקיצור- תצטרך לשנות את שגרת החיים שלך לקראת העניין אז כדאי להתחיל לעשות את ההכנות כבר עכשיו.

שיהיה בהצלחה

ניתוח ACL

by אייל (כדורגלן), Monday, May 23, 2011, 08:24 (4716 days ago) @ ערן רשף

אני הבנתי שהשיקום צריך לקחת רק 3 חודשים. זה המון זמן 5-8 חודשים.

ניתוח ACL

by ערן רשף, Monday, May 23, 2011, 19:37 (4716 days ago) @ אייל (כדורגלן)

גם אם כל השרירים שלך יהיו במלוא כוחם והקורדינציה שלך תהיה מושלמת. השתל החדש של הacl, פיזיולוגית לא יהיה במצב להחזיק פעילות גופנית אינטנסיבית. הוא פשוט לא מספיק להיקלט ע\"י הגוף אחרי 3 חודשים ואין דרך לקצר את התהליך הזה. יש כיום ניסויים עם שתלים מסגסוגת מיוחדת של מתכות והמטרה היא אכן לקצר את זמן השיקום אך הדבר עוד לא בר תוצאה חד משמעית וזה עדיין בחיתולים.

RSS Feed of thread