נקע חוזר בקרסול

by אבנר הרמתי, Sunday, July 18, 2010, 13:22 (3605 days ago)

שלום ערן

שמי אבנר, אני בן 23 מת\"א, משחק כדורסל עם החברה כל שבת. לפני חודשיים כבר נקעתי את הקרסול מירידה מרבאונד. הוא קצת התנפח אז עצרתי את המשחק, שמתי קרח, תחבושת אלסטית והרמת רגל וכל הסיפור הידוע. זו לא פעם ראשונה. לפני זה נקעתי את הקרסול לפני 4 חודשים. אבל עכשיו אני לא משחק כבר מאז הפעם האחרונה ואני מרגיש שהקרסול עומד לצאת מהמקום כבר בהליכה. ירדתי ממדרכה לפני יומיים והוא ממש כמעט ברח לי. הצלחתי ברגע האחרון להתכופף עם הברך ולמנוע את זה. זה ממש מדאיג אותי. יש מצב שקרעתי שם רצועה או משהו. למרות שזו לא הפעם הראשונה, עוד לא היה לי דבר כזה

נקע חוזר בקרסול

by ערן רשף, Monday, July 19, 2010, 08:36 (3604 days ago) @ אבנר הרמתי

זה מאוד שכיח שיש נקיעות חוזרות אחרי נקע בקרסול. יש לכך מספר סיבות. ביניהן העובדה שאם הרצועה עוברת מתיחה מעבר ליכולותיה, היא לא חוזרת בד\"כ לאורך המקורי שלה ונשארת משוחררת יותר וכך נוצרת חוסר יציבות כרוני. כמו כן, בכל רצועה, שריר, גיד וגם בעור ישנם חיישני מתיחה, כיווץ ותנועה (פרופריוסנסורים) שנותנים כל הזמן מידע למוח לגבי מנח המפרק\\ מתח השריר\\ מתח הרצועה וכו\'. כשיש נקע החיישנים ברצועה בקרסול וכמו כן בשרירים מסויימים בגפה התחתונה עוברים טראומה ומתפקדים ביעילות נמוכה יותר.
אי לכך ובהתאם לזאת הייתי ממליץ לך להתחיל שיקום פיזיותרפי שיכלול כמובן טיפול ידני לקרסול והרבה מאוד תרגילי שיווי משקל וציבות.

יחד עם זאת, למען הסרת ספק, גש לבדיקת הדמיה כמו אולטראסאונד, סי.טי ארתוגרפי או אמ. אר.איי לשלול קרע מלא ברצועה.

בהצלחה

RSS Feed of thread
powered by my little forum