טנו-סינוביטיס בגידים פרונאלים או קרעים בגידים פרונאלים

by איציק לביא @, Sunday, July 07, 2019, 09:03 (1748 days ago)

שלום
מזה 15 שנה סוכל מנפיחות ברקסול ימין
מומחה לכף רגל המליץ לי בזמנו לקבע את הרגל בגבס לחצי שנה
חי עם "הסיפור" ככה
צועד ארוכות מספר פעמים בשבוע וכו'
המצב קצת החמיר לאחרונה והלכתי לבדיקת MRI
להלן הממצאים המחשידים

"הודגם חוסר סדירות ניכר של המבנה של הגידים הפרונאלים מצד ימין, באבחנה מבדלת טנו-סינוביטיס בגידים פרונאלים או קרעים בגידים פרונאלים מצד ימין, מומלץ המשך בירור ביצוע בדיקת US של הגידים של קרסול ימין.

אשמח להפניות למומחים, או בכלל לעצות לפתרון

תודה
איציק

טנו-סינוביטיס בגידים פרונאלים או קרעים בגידים פרונאלים

by ערן רשף, Sunday, July 07, 2019, 15:12 (1748 days ago) @ איציק לביא

הMRI מציג בסה״כ תהליך דלקתי (מן הסתם לא חדש) בגידי השריר שמייצב את הקרסול שלך ומייצר תנועת פרונציה בכף הרגל וזה כנראה הסיבה הישירה לנפיחות ולכאב.

עכשיו צריך לבדוק מה התהליך המכאני שגורם להעמסת היתר על האיזור הזה שמוביל לדלקת, נפיחות וכאבים.

ממליץ לך לגשת לטיפול פיזיותרפיה בהקדם. בטיפול צריך לשאול על טראומות ישנות בקרסול (שברים או נקעים ישנים בקרסול, טראומות בברך ואפילו כאבי גב תחתון..), לבדוק יציבות ושיווי משקל. צריך לבדוק את מנגנון התנועה שלך מהאגן ומטה ולבדוק מדוע הקרסול שלך סופג את כל העומס בהליכה ופעילות במקום שהעומס יפוזר בצורה שווה לאורך כל הגפה. כמו כן צריך לתת את הדעת על עצימות האימונים שלך, לבדוק איך כן ניתן להמשיך לזוז ולהתאמן אך לא לתוך כאב.

הדגש על המדוע בגלל שאת המה אנחנו יודעים. יש דלקת, נפיחות, שינויים ניווניים וכו׳. את זה אנחנו יודעים מהMRI. צריך לברר מדוע זה לא משתפר.
סד מקבע לקרסול יוריד מן הסתם את העומס על הגידים ואני מניח שישפר את ההרגשה אך אני לא חושב שיטפל בשורש הבעיה.

אתה מוזמן ליצור עמי קשר בפרטי

המשך שבוע נפלא

ערן

RSS Feed of thread