התייעצות לאחר פריקת כתף

by gal @, Tel Aviv, Thursday, May 16, 2019, 10:45 (1778 days ago)

היי,
לפני 40 יום פרקתי את הכתף בפעם הראשונה (אני בן 32) במהלך אימון בחדר כושר, ביצעתי תרגיל לחיצת כתף עם משקולות בודדות, החזירו את הכתף למקומה בחדר מיון.
אחרי חודש ללא פעילות חזרתי לאימונים בחדר כושר עם משקלים קלים והימנעות מתרגילים שעדיין מכאיבים כמו מתח, וחזרתי לפעילות של לגלישת גלים.
התחלתי טיפול פיזוטרפיה בקופת החולים וביצעץי בדיקת אולטראסאונד וMRI עם חומר ניגוד, הרופא ששלח אותי לMRI ממליץ על ניתוח ודווקא אני מרגיש שיש שיפור משמעותי...
אני לא מצליח להבין האם אני נמצא בקבוצת סיכון לפריקות חוזרות ספונטיות או שפריקה חוזרת תקרה שוב במקרה של תראומה נוספת אבל קלה יותר לכתף...
האם לדעת התמדה בטיפול שמרני של פיזוטרפיה מספיק או שכדאי ללכת על האופציה של ניתוח.

תוצאות MRI:
להלן ממצאי בדיקת MRIארטרוגרפיה של כתף שמאל
הטכניקה : תחת שיקוף הוזרקו לתוך מפרק הכתף 15סמ"ק של תמיסת 0.1סמ"ק גדוליניום
מהול ב- 20סמ"ק סליין .
בדיקת ה -MRIבוצעה בתהודות 1Tו- 2Tעם דיכוי שומן במישורים שונים כולל בתנוחת .ABER
התוויה קלינית:מעקב אחר פריקה.
ממצאים:
מפרק ה- A/Cמודגם תקין.
הבורסה הסוב-אקרומיאלית הודגמה שמורה.
הגידים המסובבים הודגמו תקינים.
גיד הביצפס הודגם שמור.
בתנוחת ה- ABERמודגם קרע בבסיס הלברום הקדמי תחתון עם היפרדות חלקית של הקומפלקס -AIGHLלברום קדמי תחתון
מאחיזתו אל הגלנואיד (חתך 9סדרה .)10
מודגם נזק היל-זקס שטוח עם קונטוזיה לשדית בסמוך.
סיכום: קרע בבסיס הלברום הקדמי תחתון כמתואר.

תוצאות אולטרסאונד:
א.ס כתף
*
DISLOCATION SHOULDER CLOSED Left
*
US כתף שמאל :
================
בדיקה מכוונת - לכתף שמאל
ACJ - ב.מ.פ
: ROTATOR CUFF
בצקת של רקמות רכות .
Infraspinatus - בעובי וצורה תקינה, אין עדות לנוזל תוך מפרקי .
Supraspinatus - בגבולות שמור בלתי הומוגני עם הפסקות של מבנה פיברילרי
אחד במידה של כ 1 * 12 מ"מ המתאים לקרע חלקי בצד SDB
Subscapulafis - בעובי וצורה תקינה, אין עדות לקרע .
Bursa Subacromial and Subdeltoid - נוזל בכמות לא גדולה .
Bursa tendon Biceps - תפיחות של מעטפת הגיד עם נוזל אקוגני בלתי הומוגני סביב
הגיד הBICEPS. הנוזל בלתי הומוגני מתאים לנוזל דמי .
מבנה גרמי - שמור
סיכום:
סיבת ההפניה:
ממצאים:
כמתואר - אין לפנינו בדיקה קודמת להשוואה .
ממליץ מעקב קליני ולשקול בדיקה על קול להשוואה לאחר טיפול

תודה מראש.

התייעצות לאחר פריקת כתף

by ערן רשף, Thursday, May 16, 2019, 14:54 (1778 days ago) @ gal

הממצא היחיד שבאמת רלוונטי הוא הקרע בלברום הקדמי התחתון. אל הלברום מתחברות הרצועות שמייצבות את מפרק הכתף ואם יש קרע אז יש סיכון לפריקות חוזרות. מצד שני, מטופל הוא לא סכום בדיקות ההדמיה שלו וצריך לתת את הדעת לגבי איזה ענפי ספורט אתה עוסק ואם אתה אכן מרגיש שיפור ואם כן במה?.

צריך לדעתי לבצע סדרה של טיפולי פיזיותרפיה בכדי להוריד עומס משרירים ורקמות שעובדות קשה בכדי לייצב את הכתף שלך בצורה אקטיבית (כי היציבות הפאסיבית נפגעה), צריך לתת תרגילים יעודיים בכדי לחזק את אותם שרירים ולעבוד על דפוס תנועה אפקטיבי ולא מוגזם כי אחרת העומס על אותם שרירים שוב יחזור.

לאחר סדרה של טיפולי פיזיותרפיה ובמקביל להעלות עומסים בגלישה, חדר כושר וכו׳ ולבחון את המצב. אם אכן הכתף יציבה, אין כאבים וחזרת לתפקוד מלא, אולי יהיה אפשר להימנע מניתוח. מצד שני אם עדיין תרגיש חוסר יציבות/ פריקות ספונטניות למרות הכל, אז אפשר לדבר על ניתוח כפתרון יעיל. סיכויי ההצלחה מניתוח כזה הם טובים מאוד.

אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי ולתאם

בהצלחה

ערן

RSS Feed of thread