כאבים במפשעה ובגב התחתון

by מיכאל @, Tuesday, July 10, 2018, 18:11 (2109 days ago)

היי,

שמי מיכאל, בן 22. לפני מספר חודשים הופיעו לי כאבים פתאומיים בגב התחתון לאחר פעילות גופנית אירובית, לא הצלחתי לישון בלילה שהכאב הופיע, ובשבוע שאחריו לא הצלחתי לשבת. ביקרתי אצל פיזיותרפיסט שעזר לי מאוד, אך נשארו כאבים בגב התחתון כאשר נשענתי עם הגב לאחור ולעיתים כאשר נשענתי קדימה, ובעיקר אחרי אימונים בחדר הכושר. מעבר לזה, בעת האימונים בחדר הכושר חיזקתי את שרירי הירך הקדמית והגב התחתון. מסתבר, שזה גרם להרעה במצב שלי והתחילו לי כאבים במפשעה, שהחמירו עדי כדי חוסר יכולת מוחלטת להרים את הרגל מעל הברך בעת ישיבה, לפשק את היריכיים בישיבה מזרחית ועוד. ככל הנראה, לפי האבחנה הלא מקצועית שלי, פיתחתי ANTERIOR TILT. על כן לקחתי את עצמי בידיים וביצעתי אימונים בעצמי לחיוזק שרירי הישבן והבטן. במקביל, ביצעתי מתיחות לשרירי ה- HIP FLEXORS ולשרירי הישבן. היום, אחרי חודש בערך, ראיתי שיפור משמעותי בכאבים (בערך 80% מהכאב בגב התחתון נעלם, 40% מהכאב במפשעה נעלם) ואף חזרתי להתאמן בחדר הכושר, שלאחריו לא חוויתי הרעה בכאבים. שמתי לב שאחרי שאני מבצע תרגילים לחיזוק שרירי הישבן מתקיימים שני דברים:
1. לא כואב לי בגב התחתון (ממש ממש קצת).
2. הכאב במפשעה פוחת, אבל אני עדיין בקושי מצליח להרים את הרגל מעל לברך בישיבה.
אשמח אם תוכל לחדד את האבחנה שלי ולסייע לי לפתור את הבעיה הזו, ולהעלים את הכאב אחת ולתמיד.
תודה רבה!!

כאבים במפשעה ובגב התחתון

by ערן רשף, Wednesday, July 11, 2018, 00:51 (2109 days ago) @ מיכאל

זה לא יהיה מקצועי לאבחן מה הבעיה דרך המדיה. הסיבה לכאב אחרי אימון כפי שתארת יכולה לנבוע מהעמסה יתרה מעבר לסרגל המאמץ שלך אבל כמובן יש דברים נוספים שצריך לבדוק. מקריאה ראשונית זה בהחלט נשמע כמו מעורבות של מכופפי הירך והישבן אך זה לא יהיה מקצועי מצדי לייעץ לך על דרך טיפול ללא בדיקה מסודרת. מה שכן, אם אתה חש הטבה כל כך משמעותית בהכוונת הפיזיותרפיסט שטיפל בך, אני מציע שתחזור אליו לייעוץ וטיפול אם הבעיה עדיין מציקה לך. מאידך, אם אתה לא חש התקדמות ומרגיש שמשהו חסר, כמובן שאשמח להיפגש איתך ולנסות לעזור.

RSS Feed of thread