כאבי ברכיים במנוחה ובמגע

by נעם, Thursday, January 25, 2018, 17:36 (979 days ago)

היי ערן,
קודם כל - ישר כוח שיש לך פורום ואתה עונה. לא מובן מאליו.
אני אתמצת מאוד, כי באמת קשה להבין על פי הכתב, אבל בגדול - אני סובל מכאבי מרכיים שהתחילו, לפני שנים, בתנועה ובפעילות בלבד, והיום אני סובל מהם *כל הזמן*. גם בשכיבה חסרת מעש. דברים שאחרים הרימו גבה כשאני מפרט גורמים לי לכאב, ואפילו כאב עז: שפשוף של מכנס בברך, והוא לא חייב להיות צמוד יותר, ישיבה ברגליים משוכלות, ופשוט כאבים במנוחה ובהליכה של כמה מאות מטרים, כאבים שמשביתים. הייתי אצל מספר גדול מדי של אורתופדים, הדמיות ופיזיותרפיות, ובגדול, מעבר לזה שאין ממש אבחנה משמעותית, ואין איזשהו ממצא חריג בהדמיות, קצת הרמתי ידיים. חשבתי לקבוע עוד פיזיותרפיה, אבל כיוון שהן לא עזרו בעבר וכיוון שרוב הכאבים שלי כיום במנוחה, אני לא יודע מה הטעם.
בהתחשב במגבלות התקשורת הזאת - מה דעתך? האם יכול להיות שכן יש קשר בין פיזיותרפיה, לכאבים במנוחה, שלכאורה אין להם שום ממצא? אני אפילו לא יודע למי לפנות כבר בשלב הזה, כדי לפחות להבין למה כואב לי...
שוב תודה,
נעם.

כאבי ברכיים במנוחה ובמגע

by ערן רשף, Friday, January 26, 2018, 08:50 (978 days ago) @ נעם

כאב יכול לנבוע מסיבה אורטופדית כגון נזק לרקמה כזו או אחרת אבל לא בהכרח. אנחנו יודעים היום על כאב הרבה יותר מבעבר. לכאב יש פיזיולוגיה משלו והטיפול בו הוא לא טיפול סטנדרטי. עצמת הרגישות הלא פרופורציונלית שלך והעובדה שהכאבים שלך לא תלויים במנח או פעילות מסויימת קצת רומזים לי שלא מדובר בהכרח רק בעומס על רקמות מסויימות או נזק לרקמות אלא על רגישות יתר עצבית בה המח שולח אותות כאב ללא קשר לעצמת הגירוי.

ניתן לטפל בכך בפיזיותרפיה בצורה מאוד ספציפית ואתה מוזמן לפנות אלי בפרטי ואכווין אותך לגורמים המתאימים.

שבת שלום
ערן

RSS Feed of thread
powered by my little forum