ממצאי אולטרהסאונד

by danny @, Thursday, January 11, 2018, 17:49 (2268 days ago)

פרולוג :
לפני כשבועיים במהלך ריצה ארוכה חשתי בכאב בשריר התאומים ברגל ימין בק"מ ה20 . עשיתי מנוחה טיפול /עיסוי לשחרור ואחרי מנוחה חזרתי לרוץ ונראה שיה בסדר, בריצה אחרונה לפני החצי מרתון זה בא לי שוב ואז עוד פעם סשן של טיפפול /עיסוי ומנוחה . במהלך החצי מרתון הרגשתי את הרגל שוב , אבל סיימתי וכבר 4 ימים במנוחה אחרי ביקור אצל רופא משפחה שנתן לי אקרוקסיה . היום קיבלתי את תוצאות האולטרהסאונד והשאלה היא איך ממשיכים הלאה ? לחזור לאימון בקל, להמשיך במנוחה ? לעשות עיסויים או להניח למקום להתאוששש לבד ?

בתוצאות נכתב "
לאורך האספקט האחורי של השוק הודגמה בצקת קלה.
בנוסף לכך הודגם גם ממצא באורך 0.8 ס"מ , היכול להתאים לקרע במעטפת השריר.
פרט לכך בסריקת האסזורים המכוונים ללא עדות לסימני גושים, הצטברות נוזל או ממצאים חריגים אחרים.
מומלץ המשך טיפול ומעקב על פי שיקול קליני.

ממצאי אולטרהסאונד

by ערן רשף, Saturday, January 13, 2018, 20:50 (2266 days ago) @ danny

דבר ראשון, להפסיק לרוץ בינתיים על מנת לתת לקרע להתאחות ולמנוע החמרה של המצב. דבר שני, לגשת
לטיפול פיזיותרפיה בצורה מסודרת. צריך לבדוק את המכניקה של הריצה/ תנועה שלך, לבדוק האם לאורך שרשרת התנועה שלך יש מגבלה/ חולשה שמגבירים את הסיכוי להעמסת יתר על השוק ולטפל בהם בצורה מסודרת.

מן הסתם זה לא יהיה מקצועי מצדי לתת לך
הנחיות דרך המדיה ללא בדירה מסודרת. אתה מוזמן ליצור עמי קשר בפרטי

ממצאי אולטרהסאונד

by דני, Sunday, January 14, 2018, 16:56 (2265 days ago) @ ערן רשף

קודם כל תודה רבה על המענה .
בביקור שהיה לי היום אצל האורטופד הוא מסר כדלהלן :
"יש כנראה קרע במעטפת השריר. לא בשריר עצמו , שזה מעודד.
אבל בטיפול לא נכון יכול להגיע לקרע בשריר.
הקרע נוצר מתנועה לא טובה ולא דווקא מעומס .
אמור להיעלם/ להתאחות תוך כחודש ימים.
אפשר להתאמן כל עוד סף כאב לא חד מדי. להרגיש לגוף. לא בעצימות גבוהה בהתחלה.
להקפיד על חימום ממש טוב וארוך ועל שיחרור ומתיחות בסוף הפעילות.
לשים לתקופה של החודש, גרב אלאסטית (מכף הרגל ועד מעל הברך) כל היום . הגרב צריכה לכסות מהחיבור לגיד מעל הברך ועד לקרסול. כדי לשמור על השריר.

האם האבחוון הזה שמרני לדעתך והאם בזמן האימון להוריד את הגרב כדי לאפשר לשריר להתחזק או להתאמן עם הגרב...

ממצאי אולטרהסאונד

by ערן רשף, Sunday, January 14, 2018, 21:50 (2265 days ago) @ דני

אני לא יודע מה זה ״תנועה לא טובה״. האם ניתן להסיק מכך שכל ״תנועה״ כזו אצל כל אדם תגרום בהכרח לקרע? קרע בשריר (או כל כשל מכני אחרי בין אם באדם או במכונה) נגרם מעומס יתר שנוצר על אותה רקמה.

עומס היתר הזה יכול להיות תוצאה של חוסר מזל והתייבשות אבל מנסיוני בדר״כ יש מס׳ לא קטן של פקטורים לאורך שרשרת התנועה שעלולים לגרום לעומס יתר על שריר/ רקמה מסויימת ולפיכך לקרע.

נכון שמבחינה תיאורטית זמן ההחלמה שנתן לך הרופא נשמע הגיוני פיזיולוגית אבל אותי מעניין גם איך ניתן למנוע זאת בעתיד.

אומר שוב, זה לא מקצועי לתת לך חוות דעת על אבחנתו של איש מקצוע אחר או על הבעיה ממנה אתה סובל ללא אבחנה פנים אל פנים.

בהצלחה

RSS Feed of thread