פציעה itb

by קרן @, Tuesday, April 25, 2017, 23:59 (2529 days ago)

שלום, אני רצה כבר במשך 8 שנים ולפני 7 חודשים במהלך הריצה נפצעתי, לאחר אבחון התברר שזה itb.
אני כבר 7 חודשים עם הפציעה הזו ולא יכולה לקיים ריצות לטווח ארוך, אמנם היה שיפור וטווח הריצה גדל אך עדיין לאחר זמן מסויים מתחילים לי כאבים ואני נאלצת להפסיק את הריצה.
האם זה הגיוני שאני סוחבת את הפציעה כבר 7 חודשים? יכול להיות שזה משהו שלא יעבור? כמה זמן אמור לקחת לזה לעבור ואיך אני יכולה לטפל בזה?

פציעה itb

by ערן רשף, Friday, April 28, 2017, 07:11 (2527 days ago) @ קרן

פציעות ״שימוש יתר״ כגון itbs או כאבים בצד הברך לא נגרמות מתהליך טראומתי עם זמן החלמה מסויים. מעצם הגדרתן כפציעות overuse הן מופיעות בגלל תהליך מכני לקוי בשילוב עם אספקטים רבים אחרים. אם הכאבים נגרמים בגלל מתח או חולשה לדוגמא בשרירי הישבן שלך בכלל שמקרינים כאב לברך או גורמים למתח ולפיכך לכאב ב itb ולא טיפלת בעניין בצורה מסודרת בפיזיותרפיה (חיזוק, מתיחות, דיקור יבש, עבודה על טכניקת ריצה, יציבות ועוד) אז המנגנון שגורם לכאב עדיין שם ואין שום סיבה לחשוב שהוא יחלוף מעצמו.

לסיכום צריך לאבחן מה המקור של הכאב מבחינת מנגנון התנועה שלך. ניתן לבצע את
זה בצורה קלינית בטיפול אצל פיזיותרפיסט מנוסה שמכיר את התופעה ויודע מה לחפש. אם לא עברת טראומה בברך כגון נפילה, ברך שהסתובבה ועכשיו נפוחה, חמה ודלקתית אני לא חושב שאורטןפד או בדיקות הדמיה יוכלו לשפוך אור על העניין.

את מוזמנת ליצור עמי קשר בפרטי אם ברצונך להתקדם
בהצלחה
ערן רשף

RSS Feed of thread