כאבי ברכיים

by נוי @, Friday, November 04, 2016, 23:08 (2701 days ago)

שלטם אני לא יודעת אם השאלה שלי קשורה לפורום הזה אך אנסה בכל מקרה.
אני בת21 ומתאמנת אצל מאמי כושר פרטי 2-3פעמים בשבוע
בתקופה האחרונה עשיתי שלוש אימונים בשבוע ורק אימוני אירובי(שכוללים הרבה קפיצות וסקווטים, כלומר המון התעסקות עם הברכיים וכיפוף שלהן)
לפני שבוע התחילו לי קצת כאבים בברכיים , מעין הרגשה מוזרה כמו סוג של התעייפות ויתר מאמץ.
היום ממש כאב לי וגם יצאו לי קליקים, וכואב לי כשאני מנסה לעשות כיפוף או סתם להזיז את הברכיים.
האם כדאי לפנות לרופא?לחכות שיעבור לבד?זה נורמלי אחרי כל האימונים שארגיש ככה?מפחדת שזה יחמיר

כאבי ברכיים

by ערן רשף, Saturday, November 05, 2016, 10:46 (2701 days ago) @ נוי

בהחלט שאלה לפורום זה

הכאב יכול להיגרם ממספר סיבות אבל ברמת העקרון נשמע שהמאמץ באימונים שלך לא עומד בקנה אחד עם היכולת של הגוף שלך לשאת את אותו מאמץ. צריך לבדוק:

1. צורת אימון (טכניקה, תרגילים שאולי לא מתאימים לך, עצימות, מס׳ חזרות, ההתקדמות שלך באימונים שאולי הייתה מהירה מדי).
2. כח שרירי ישבן וליבה שמייצבים את תנועת הגפה התחתונה ובהיעדרם רוב העומס נופל על המשך שרשרת התנועה (כלומר הברכיים-שוקיים-קרסול) ונקודות טריגר בשרירים אלו (נקודות כיווץ פנימיות בתוך השרירים שנגרמים עקב מאמץ יתר ולא מאפשרות לשריר להתכווץ או להימתח)
3. היסטוריה רפואית- טראומות עבר יוצרות עיבוי ברקמות חיבור שמשפיע על יכולת התנועה, טווחים כח ועוד).
4. טווחי תנועה, גמישות.

כאב (שאיננו סתם כאב קל של מאמץ) מעיד שמשהו לא בסדר, אימון יותר מדי אינטנסיבי ו/או יותר מדי מוקדם. הייתי בינתיים במקומך מדבר עם המאמן להוריד עצימות אימונים משמעותית ובמקביל ניגש לבדיקה אצל פיזיותרפיסט ספורט מנוסה ויסודי.

עפ״י כל הממצאים בריאיון ובבדיקה שתעשי (בתקווה) אצל פיזיותרפיסט בהקדם האפשרי, יהיה אפשר להכין תכנית טיפול, לווסת את האימונים שלך בהתאם ליכולות שלך

RSS Feed of thread