האם כאשר

by לירוןלירון5, Thursday, September 01, 2016, 22:19 (2787 days ago)

אני מוריד את הזרוע כלפי מטה אבל עוצר את הירידה בפתאומיות (ללא משקולת ביד),האם הכיווץ נעשה רק עי שריר הטרייספ או גם הבייספ מתכווץ?
חשבתי שרק הטרייספ אמור להתכווץ כי הוא זה שמוריד הזרוע למטה אבל אני חש שגם הבייספ מתכווץ לי...
תודה

האם כאשר

by ערן רשף, Sunday, September 04, 2016, 07:37 (2785 days ago) @ לירוןלירון5

אתה מתכוון לכיפוף במרפק אני מניח. כמובן ששני השרירים עובדים כל הזמן אבל עיקר העבודה במהלך שאתה מתאר הוא בעיקר כיווץ אקצנטרי (מוארך) של הביספס

האם כאשר

by לירוןלירון5, Sunday, September 04, 2016, 11:00 (2785 days ago) @ ערן רשף

כלומר ברגע שאני מוריד את המפרק למטה זו העבודה של הטרייספ ולטרייספ יש כיווץ אקצנטרי? זו הכוונה?
כיווץ קצה של הבייספ זה אומר שעדיין סיביו של השרירים מתכווצים או דווקא מתארכים? (בהגיון שלי זה מתארך לא?)
באשלה הראשונה ששאלתי כלומר אם מורידים את המפרק ולפתע עוצרים את הירידה ,הבנתי נכון שזו פעולה של כיווץ אקצנטרי של הבייספ ולא כיווץ של הטרייספ?
תודה רבה

האם כאשר

by ערן רשף, Sunday, September 04, 2016, 14:09 (2785 days ago) @ לירוןלירון5

בלבלת אותי לגמרי. אקצר לך
בפשטות: כשאתה עומד/ יושב עם זרוע במקביל לגוף. כשאתה מכופף את המרפק ומביא את היד לכיוון הכתף, אתה מייצר בביסוס כיווץ קוצנטרי- כלומר לכיוון מרכז השריר ( קל יותר לזכור פשוט con-center), ובטריספס נוצר כיווץ אקצנטרי- הרחק מהמרכז (ex-center) בעודו מתארך אבל במקביל עם טונוס מופחת ששולט על תנועת הכיפוף שתהיה מתונה ומבוקרת.

כשאתה מוריד באיטיות במנח זה את היד למטה ומייצר פשיטה במרפק- הביספס עובד אקצנטרי ובטריספס יש כיווץ קוצנטרי. אם אתה מבצע פעולה זו בחדר כושר כנגד התנגדות אז מן הסתם עצימות הכיווץ גדלה אבל העקרונות זהים

האם כאשר

by לירוןלירון5, Sunday, September 04, 2016, 14:18 (2785 days ago) @ ערן רשף

הבנתי עכשיו תודה רבה.
אז בעצם כיווץ אקצנטרי הינו כיווץ של סיבי השריר או דווקא התארכותם?

האם כאשר

by ערן רשף, Monday, September 05, 2016, 08:04 (2784 days ago) @ לירוןלירון5

כיווץ תו״כ התארכות הסיבים. חפש את זה בגוגל, תראה את זה גם עם תמונות והסבר יותר מפורט ממה שאני יכול להציע לך כאן בפורום

RSS Feed of thread