הסתיידויות בכתף וחשד לקרע בגיד

by ידין @, Sunday, March 13, 2011, 22:12 (4792 days ago)

בן 57. הסתיידויות בכתף שמאל משנת 2004. פיזיוטרפיה לא עזרה. מאז הזנחתי. חייתי עם מגבלה של הזזת היד אחורה. בשנה האחרונה התחילו כאבים גם במצבי מנוחה – ישיבה בתנוחה מסוימת ובעיקר בעת השינה. באולטראסאונד נמצאה הסתיידות גדולה (1.9 סמ\') של גיד הסופראספינטוס. אורטופד, מומחה לכתף, שלח אותי לבדיקת MRI (יש לי אצלו תור רק בעוד שבוע). עיקר התוצאות:
1. שתי הסתיידויות - אחת גדולה יחסית (1.9*1.8*0.7 סמ\') במהלך של החלק הדיסטלי של גיד הסופראספינטוס והשנייה קטנה יותר (כ-0.8 סמ\') בצד הבורסלי של הגיד. סביב ההסתיידויות נראית בצקת ותגובה דלקתית.
2. טנדינופתיה קלה בחלק הדיסטלי של גיד הסופראספינטוס, באזור ההסתיידויות.
3. חשד לקרע חלקי מוקדי בחלק הדיסטלי ביותר של האספקט הקידמי של גיד הסופראספינטוס בצורת (חור קטן) לכל עובי הגיד.
4. נוזל בכמות קטנה בבורסות הסובאקרומיאלית והסובדלטואידית.
5. ארוזיה סובקורטיקלית קטנה באספקט הסופרולטרלי של ראש ההומרוס ומודגמות מספר ציסטות סובקורטיקליות קטנות באספקט הקדמי של ראש ההומרוס.
6. שינויים ניווניים קלים במפרק האקרומיוקלויקולרי.
כמי שלא מבין, אני מוטרד בעיקר ממצא מספר 3. עלי לציין שאני לא נותן למצב האוביקטיבי להגביל אותי. עוסק בספורט – ריצה, אופני שטח, שחיה, סקי ואימוני אייקידו 3 פעמים בשבוע.
רוצה לדעת מה המשמעות של אוסף הממצאים ? מה אפשרויות הטיפול ? האם ניתן להחלים לחלוטין או לפחות לשפר משמעותית את המצב ? מה דעתך על טיפול בגלי הלם במקרה זה ?

Complete thread:

RSS Feed of thread